pátek 3. ledna 2014

Tandem, dvojkolo DIY part.3

Konečně jsem si udělal čas a opravil tandem. Je sice leden, ale je teplo i na testování.

1) Hlavu jsem převařil do úhlu cca 72° - naprosto vyhovující, kolo se chová klidně, dobře se ovládá.

2) Řídítka jsou tam 620mm široké, dostačují. Mám tam kratší představec pro lepší ovladatelnost.

3) Řetěz mezi jezdci je klasicky 9st. a už šlape bez přeskakování. Logicky, když jsou tam klasické převodníky.

4) Dodělal jsem tam napínák, ten nejlevnější na osu. (nemám díry pto tři šrouby na DH napínák) Musel jsem však napínák zafixovat proti pootočení licovacím šroubem M8.


5) Pro přimontování zadního nosiče jsem musel udělat nástavce, které nosič posunuly více dozadu. Ocelový rám pouze na V-čka pochopitelně nepočítal se třmeny kotoučové brzdy.Závěrem:
Řazení zvláště zadního měniče jsem očekával kvůli delším lankům (3m) těžkopádnější. Opak je pravdou, jde to srovnatelně stejně jako na normálním kole, jen v nohách tolik přední řidič necítí to přehazování. Na to že je rám ocel, není kolo až tak moc těžké, jde uzvednout. :)
Jízda ne tandemu je super i s méně zdatným cyklistou. Se ženou se rychle učíme jak kolo ovládat aby to bylo plynulé a bez nehody (s první vyjížďkou byla žena spokojená :)). Nepostavil jsem žádný závodní stroj, jen rekreační, ale stačí. Má to pořád svoje mouchy, vypadá to spatlaně, a spatlal jsem to já sám, a to je hlavní! Znovu bych některé chyby neudělal, ale už bych do toho znova asi nešel. :D Doufám je, že pokud se do něčeho podobného budete chtít pustit taky, tak vás buď odradím nebo se mých chyb vyvarujete. Zdar.