pondělí 24. října 2016

Redesign, přelakování vidlice RockShox Reba na Sid blue 29"Když se stane, že se jednou zakoukáte do nějaké komponenty nebo části kola, nikdy na ni ve skutečnosti nezapomenete. V mém případě jsem se zakoukal do vidlice SID Worldcup blue z roku 2008.Krásnější vidlici jsem nikdy neměl. Udělal jsem ovšem velkou chybu a prodal ji na nějakém kole. :( Jediné co mi na té vidlici vadilo, byl dualair a velikost kol 26", všechno ostatní bylo dokonalé, včetně vzhledu. Vozil jsem ji na rámu RB CRR 26". Když jsem si na ni nedávno vzpomněl, nepotěšilo mě, že ve velikosti 29" se už nedělá. I kdyby jiná, ale se stejnou barvou.

Řekl jsem si, že se pokusím si ji udělat sám. Použil jsem starší vidlici RS Reba, Remote DNA zamykání z řídítek z jiného Sida, nový kit na servis (všechna těsnění), nový olej, sprej s nebeskou modrou RAL5015 a konečně - samolepky od Radka Bendy, Sticker4fun.

Na přelakování jsem použil tyto vyrobené zátky, ty zakryly funkční části vidlice.Přiznám se, moc se mi to nepovedlo, hlavně vystihnnout originální barvu laku, ale pokus to byl pěkný. Pouďte sami.

Na výslednou fotku celého kola si počkejte.

Žádné komentáře:

Okomentovat